czwartek, 3 lipca 2014

Garden office w rozmiarze zero:)

Przez cały maj trwały na letnisku poszukiwania nasion fasoli tyczkowej, zebrane rok wcześniej, ususzone i przygotowane do wysiewu tej wiosny. Niestety, przepadły bez wieści. W zamian znaleźliśmy trzy rozpoczęte paczuszki karłowatej fasolki szparagowej, rozsypane w najróżniejszych zakamarkach. Co roku, po obsiewaniu warzywniaka zostaje nam część niewykorzystanych nasionek, które potem gubią się i rozsypują. Cały ten bałagan zmobilizował mnie do wymyślenia rozwiązania, które pomoże uporządkować niesforne ziarenka, zapobiegnie nieładowi w szufladach i do tego będzie ładnie wyglądało:)W samą porę trafiłam u Ewy na zdjęcie zaczerpnięte z Passion Shake. I tym sposobem wykiełkował mi w głowie pomysł na proste saszetki do przechowywania zapasu nasion.

przechowywanie nasion

Półprzezroczysty efekt zapewniła kalka kreślarska.

przechowywanie nasion

Przy odrobinie czułości saszetki powinny posłużyć lata, tym bardziej że papierowy plaster, na którym wykonałam opisy, można wileokrotnie przyklejać i odklejać.

W komplecie z czerwonymi słoikami  przyjechało do mnie sporo malutkich o czarnych zakrętkach. Te również świetnie nadały się do przechowywania większych ilości nasion. Chociaż zdjęcia robione w "niepogodę" nie całkiem to oddają, to moim zdaniem razem stanowią ładny biało-czarny komlet:)

przechowywanie nasion
Teraz zamierzam zabrać się za porządki w kiełkach. Hodujecie?:)

Pozdrawiam

6 komentarzy:

 1. Cieszę się, że i Tobie spodobało się to biuro. Jest rewelacyjne!
  Może pokażesz jak zrobiłaś saszetki? Są świetne! I dobry pomysł żeby użyć kalki technicznej. Sztywna jest dość i powinny być trwałe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inspiracje były świetne - dzięki! Instrukcję wykonania postaram się oczywiście przgotować. Też mam nadzieję, że wytrzymają dłużej w dodatku ten transparentny efekt bardzo mi się podoba:) pozdrawiam

   Usuń
 2. Genialne i bardzo estetyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. genialny pomysł! też musze zrobić porządek w nasionach..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo dobry moment, szczególnie jeśli jak my zbierasz nasiona z wyhodowanych w tym roku roślin:) pozdrawiam i witam!

   Usuń

Naprawdę doceniam to, że postanowiłeś poświęcić mi swoją uwagę i pozostawić po sobie parę słów. Szanuję Twój czas i dlatego zdecydowałam nie utrudniać Ci dodatkowo komentowania rezygnując z haseł obrazkowych i moderacji. W zamian proszę:
1. nie przeklinaj
2. nie obrażaj
3. nie reklamuj
Ufam, że nie zawiedziesz mojego zaufania.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...